„Jertek és lássátok Isten tetteit!” Zsolt. 66,5

A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Diakóniai Központja, Egyházzenei Osztálya és a Hetényi Egyházközség közös szervezésében  2013. április 21- én került megrendezésre az  V. „VISSZHANG“ zenés családi nap.

E találkozó a Pozsonyi, Komáromi, Barsi egyházközségekben élő egészségükben akadályozott fiataloknak, családtagjaiknak és az őket támogató civil szervezeteknek teremt alkalmat találkozásra, tartalmas együttlétre,  hisz az ilyen közösségi együttlétre minden érintettnek szüksége van.

A rendezvény a hetényi református templomban vasárnapi istentisztelettel kezdődött,  a helyi lelkészek nt. Palcsó Attila és Écsi Gyöngyi szolgálatával.  Az istentisztelet keretén belüli éneklést Süll Kinga, a SZRKE egyházzenei osztályának igazgatója vezette,  de maguk az érintett fiatalok is bekapcsolódtak szereplésükkel, mégpedig  a Keskeny Út Diakóniai Ifi-Csoport, Takács Jarko és édesanyja Márta, Dékány Zsuzsa, Csicsó Zoltán és édesapja Csicsó Tibor gazdagították az alkalmat.

A közösen elfogyasztott ebéd után a hetényi Tábita bábcsoport kedves előadása következett,  majd a Keskeny Út Diakóniai Ifi-Csoport adott elő pár éneket olyan sikerrel,  hogy a lelkes éneklésbe a bábcsoport tagjai is készségesen bekapcsolódtak. 🙂

Az alkalom közösségépítő kézművesfoglalkozásokkal,  közös festéssel, 16 órakor zárult.

Reméljük, hogy a közel 80 résztvevő szép élményekkel tért haza.

 
[nggallery id=25]

21.  apríla 2013  Ústredie diakonie a oddelenie cirkevnej hudby Reformovanej kresťanskej cirkvi na Slovensku  spolu s Reformovaným kresťanským cirkevným zborom v Chotíne  zorganizovalo hudobno-rodinný deň s názvom V. „OZVENA“.

Toto podujatie poskytuje možnosť pre zdravotne postihnutých mladých, ich rodiny z Bratislavského-, Komárňanského-, a seniorátu Barš a ich podporujúce civilné organizácie na stretnutie a spoločne zmysluplne strávený čas, veď takéto chvíle v spoločenstve potrebuje každý zo zúčastnených.

Kövessen minket: